A SCADA Kft.-t két, több évtizedes olajipari tapasztalattal bíró mérnök, Papp Zoltán és Tornyi László alapította 1995-ben azért, hogy ipari termelő vállalatok számára irányítástechnikai, mérnöki szolgáltatásokat nyújtsanak. 2014-re a vállalat 100%-os tulajdonrészt szerzett az ugyancsak ipari automatizálással foglalkozó budapesti ICCS Kft.-ben. A SCADA Kft. és az ICCS Kft. 2016 óta egységes arculattal, SCADA Group cégcsoportként van jelen a piacon. Fő területük az ipari automatizálás és ipari informatika piaca köré épül, komplex szolgáltatáscsomagot kínálva a folyamatirányítási eszközök, és rendszerek hatékony és összehangolt működéséért.
A rendszer automatikus kontrollt ad a felső vezetés számára, minden hiányosságra időben hívja fel a figyelmet.
A Dyntell BI segítségével komplex táblázatban kezeli a cég a bér, könyvelés és bizonylat alapú információkat. Az adott nézet megjeleníti a cég részlegeinek bevételeit és ráfordításait az egyes projektek tekintetében, illetve feltünteti a közvetett költségeket is, számításba véve az ügyfél által meghatározott képlet alapján a befejezetlen termelés értékét. A megoldás ezzel képes adott időszakokra vállalati eredményt reprezentálni.
Milyen problémára, kérdésekre nyújt megoldást a Bi rendszer?
A SCADA Kft. elsősorban a céges projektek eredményességének mérésére használja a BI-t.
Példaként néhány kiemelt alkalmazási terület:
- Befejezetlen termelés meghatározása a folyamatban lévő projektek esetén.
- Projektelemzés, adminisztrációs problémák dashboard a Dyntell ERP rendszerébe helytelenül, vagy hiányosan rögzített bejövő számlák esetén, megelőzve ezzel, hogy adott projekt esetén hamis információt adjon a rendszer.
- Dolgozók munkaidő-nyilvántartása (túlórák, lecsúsztatott túlórák): a munkaidő elszámolását több riasztás, elemzőtábla (pivot) és táblázat is segíti. A riasztások által a BI rendszer felhívja a figyelmet az adminisztrációs hibákra, így azok rövid időn belül javíthatók.
A SCADA Kft. esetén a Dyntell Bi legnagyobb szerepe a kontrollálásban áll: nem kell keresgélni az adatok között, hiszen a rendszer nyomban kiadja a hiányosságokat.
Mely részlegeket szolgálja ki? Kik használják fel a nézeteket és milyen céllal?
A leghasznosabb információkat a felső vezetés számára adja át a BI rendszer Projekt információk és Vállalati eredmény dashboard formájában. Utóbbi jeleníti meg a fentebb említett részlegek bevételeit és ráfordításait az egyes projektek tekintetében, melyet a vezetői irányítópulton helyben össze tudnak kötni a könyvelésben megjelenő adatokkal, így egy újabb kontroll pontot nyújtva a cégvezetés számára.
A pénzügyi részleg használja a Könyvelési bizonylatok tételei elemzőtáblát, amely hasonló szempontok alapján strukturálja a könyvelésben megjelenő értékeket. Ez a pivot tábla és a Komplex vállalati eredmény nézet került fel egy dashboardra, amely vizsgálja a táblázatok bizonyos sorainak egyezőségét. Eltérés esetén a BI figyelmeztet, hogy az adott pont beavatkozást igényel.
Mindezek által a rendszer automatikus kontrollt ad a döntéshozók számára, minden hiányosságra időben hívja fel a figyelmet.
Milyen rendszerességgel használják a szoftvert?
A riasztásokat heti szinten, a projektköltségek megoszlását ritkábban, leginkább az adott projekt zárásakor. Minden más esetben havi, illetve negyedéves szinten.