"Az ember[iség] vagy a végzet áldozata vagy irányítja a sorsát. Nincs harmadik lehetőség és semleges álláspont."
H. Spencer Lewis
Küldetésünk a végtelen játékban
(Belső és külső) környezetünk teljes megismerésével és megértésével célunk az optimális működés és együttműködés megteremtése, hogy egyre jobb és jobb hellyé tegyük a világunkat.
A Dyntell elkötelezett a fenntartható értékteremtés technológiai támogatásában. Világítótoronyként navigálja és inspirálja az egyéneket és a gazdasági élet szereplőit egy olyan közösség építésében, amelynek tagjai kölcsönösen segítik egymást a fejlődésben. A Dyntell mindehhez innovatív és biztonságos technológiai környezetet kínál.
A fejlődés egyéni és szervezeti szinten is önmagunk (belső környezetünk) megismerésével és fejlesztésével kezdődik, csak így tudunk hatással lenni a világunkra. A belső környezetünk fejlesztése tesz ellenállóvá minket a külső környezeti hatásokkal szemben, és így kapcsolódhatunk a világban zajló evolúciós folyamathoz, amely egyre tökéletesebbé teszi a biológiai, társadalmi és üzleti rendszereket. Akkor vagyunk sikeresek, ha mind a partnereink, mind a kollégáink sikeresek, és az emberek a világban egyre jobb életet élhetnek.
Az autópályán mentem, amikor az út melletti szántáson egy óriási seregélyrajt láttam, akik mozgó, meglepően rendezett geometriai formákat rajzoltak az égre. Még egyetemen tanultam, hogy ez a mormolás és láttam is korábban kisebb rajokat, de nem gondoltam volna, hogy ez ilyen óriási léptékben is működőképes. A következő videóhoz volt hasonlatos:
Hogyan képesek a madarak a rendezettséget megtartani ilyen nagy sebességnél? Nem csak a szomszédos repülő állatoknak kell szinkronban lennie, hanem a teljes csapatnak, hiszen ha ellentétes irányú mozgások indulnának el a szélekről, akkor az “áramlás” gyorsan turbulenssé válna és a madarak összeütköznének.
A seregélyek rossz érzéseket kelthetnek bennünk, akiknek gyümölcsfáik vannak, de a makrélák hasonlóan érdekes mozgó alakzatba tönörülnek őket veszélyeztető támadás esetén:
"A víziónk egy a mormoláshoz hasonló együttműködés a térség vállalatai között, akik a modern technológia segítségével, összehangoltan képesek bőséget teremteni saját régiójukban és Közép-Európában, alkalmazkodva a gazdasági környezet változásaihoz, egymással és a környezettel nem összeütközve, hatékonyan, a fenntartható fejlődés szolgálatában."
Salga Péter